محل تبلیغات شما

فضائل و سیره امام حسین (ع) :
704 - مقایسه قیام

Image result for ‫عباس عزیزی   فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

- مقایسه قیام

قبلا لقب سیدالشهداء از آن حمزه ، عموى رسول اكرم صلى الله علیه و آله بود و بعد بع ابا عبدالله اختصاص داده شد شهادت اباعبدالله فراموشاند آنها را وضع اصحاب اباعبدالله هم طورى بود كه بر همه شهداء پیشین سبقت گرفت و خود اباعبدالله فرمود: انى لا علم اصحابا اوفى و لا خیرا من اصحابى و لا اهل بیت اوصل و لا افضل من اهل بیتى . اصحاب ابا عبدالله ، هم از طرف دوست آزاد بودند هم از طرف دشمن . خود اباعبدالله فرمود: آنها به غیر من كارى ندارند و خودش هم شخصا اجازه رفتن به آنها داد و فرمود: از تاریكى شب استفاده كنید سر را هم پایین انداخت كه تلاقى نگاه ها موجب حیاء آنها نشود. بنابراین آنها نه در تنگناى دشمن واقع شده بودند مثل اصحاب طارق بن زیاد كه طارق كشتى ها و خوراكى ها را (مگر به مقدار یك روز) سوزانید، و نه دوست از آنها خواهش و التماسى كرده بود و آنها را در رودربایستى گذاشته بود. حتى از اینكه نگاهش در آنها تاثیر كند اجتناب كرد. (777)

--------------------------------------------------------------------------------

777-حماسه حسینى ، ج 3، ص 56

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 711 - عنوان پاسدار، یادگار لحظه هاى حساس انقلاب

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 710 - به اسم خلیفه رسول الله مثل چنگیز رفتار كردند.

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 709 - تقدس قیام امام حسین (ع ) نسبت به سایر قیام ها

هم ,اباعبدالله ,لا ,ها ,، ,مقایسه ,مقایسه قیام ,و لا ,بود و ,از طرف ,ابا عبدالله

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پایگاه اطلاع رسانی خدمات ICTوپست بانک گرمابدشت reivefirme tnambullomend یاران حرم رسانه خبری هدهد ثبت شرکت - ثبت لوگو - ثبت شرکت خاص نی نی دانشجو amliracor وبلاگ نمایندگی عطار نیشابور widrapadun