محل تبلیغات شما

فضائل و سیره امام حسین (ع) :
759 - تاثیر تبلیغات سوء بنى امیه

Image result for ‫عباس عزیزی   فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

759 - تاثیر تبلیغات سوء بنى امیه

درباریان بنى امیه تمام سعى و كوشش خود را به كار بستند. تا حادثه عاشوراى حسین (ع ) را به نفع خود و دیگران و به زیان حسین علیه السلام خلاصه كنند و كوشیدند تا رنگ شورش و انقلاب سیاه دهند و معنویت اعمال امام حسین علیه السلام را از بین ببرند. ابن زیاد در ابتدا قتل امام را به عنوان مژده اى مسرت بخش انتشار مى داد و آن را به حكام گزارش مى داد. بطرى كه سعید بن اشدق حاكم حجاز، ضمن سخنرانى در مسجد مدینه و در كنار مرقد پیغمبر صلى الله علیه و آله چنین گفته : من میل نداشتم اینطور پیش آمدى واقع شود. مایل بودم مثل همیشه كه حسین علیه السلام خطایى مى كرد و ما از وى چشم پوشى مى كردیم این بار هم از خطاى او بگذریم . و لكن كیف نصنع بمن سل سیفه یرید قتلنا الا ان ندفعه عن انفسنا . (8)یعنى : با كسى كه شمشیر كشیده و مى خواهد ما را بكشد چه بكنیم ؟ چاره اى نیست و باید او را از خود دفع كنیم و بكشیم .

تمام تبلیغات ضد حسینى علیه السلام در این نقطه متمركز مى شد. آنان قیام آن حضرت را به عنوان یك حمله تهاجمى كه موجب سلب امنیت و برهم زدن اتحاد اسلامى بود معرفى مى كردند تا بدین وسیله كشتار وحشیانه كربلا را به دست عمال حكومت تحمیلى یزید توجیه كنند و یزید را در این واقعه هولناك كاملا محق جلوه دهند. (819)

-------------------------------------------------------------------------------

8- بحارالانوار، طبع قدیم ، ج 10، ص 222

819-شخصیت حسین قبل از عاشورا، ص 393

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 711 - عنوان پاسدار، یادگار لحظه هاى حساس انقلاب

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 710 - به اسم خلیفه رسول الله مثل چنگیز رفتار كردند.

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 709 - تقدس قیام امام حسین (ع ) نسبت به سایر قیام ها

مى ,حسین ,علیه ,امیه ,امام ,كه ,را به ,بنى امیه ,علیه السلام ,تبلیغات سوء ,سوء بنى

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Қуръон саодати башар catbilegpa دنیای من خسرویها : www.khosraviha.ir : وبلاگ نمایندگی حسنانی آموزش رقص ایرانی winnnecomci biouvernyina السلام علیک یا امام محمد تقی یا جوادالائمه چگونه مورد احترام قرار بگیریم؟