محل تبلیغات شما
فضائل و سیره امام حسین (ع) :
 777 - تعلیم زیارت عاشورا

Image result for ‫عباس عزیزی   فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

777 - تعلیم زیارت عاشورا

علقه بن محمد حضرت مى گوید: به امام باقر علیه السلام گفتم : به من دعایى تعلیم بده كه با آن دعا در این روز (عاشورا) هنگامى كه زیارت مى كنم او را (امام حسین (ع )) بخوانم . و دعایى تعلیم بده كه با آن دعا، هنگامى كه او را از نزدیك یا هنگامى كه از خانه ام و از راه دور (و به قصد زیارت بدان سو) اشاره مى كنم ، بخوانم .

حضرت فرمود: ایى علقه ! پس از آن كه به آن حضرت با سلام اشاره كردى ، دو ركعت نماز بخوان و پس از آن این قول (متن زیارت ) را مى خوانى . پس هنگامى كه این زیارت را خواندى در حقیقت او را به چیزى خواندى كه هر كس از ملایكه كه بخواهد او را زیارت كند به آن مى خواند. و خداوند براى تو هزار حسنه مى نویسد و از تو هزار هزار سیئه محو مى كند، تو را هزار هزار درجه بالا مى برد، جزو كسانى مى باشى كه در ركاب حضرت به شهادت رسیدند، حتى در درجات آنها هم شریك مى شوى و براى تو ثواب هر پیامبر و رسولى و هر كس كه حسین علیه السلام را از زمان شهادتش تا به حال زیارت كرده ، را مى نویسند.

مى گویى : اسلام علیك یا ابا عبدالله .

پس از نقل زیارت مى فرماید: یا علقمه ان استطعت ان تزوره فى كل یوم بهذه ایاره من دهرك فافعل . فلك ثواب جمیع ذلك ان شاء الله : اى علقمه ! اگر توانستى هر روز از عمرت آن حضرت را با این زیارت ، زیارت كنى ، این كار را انجام بده ، پس براى تو ثواب تمام این زیارت است .

-----------------------------------------------------------------------------

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 711 - عنوان پاسدار، یادگار لحظه هاى حساس انقلاب

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 710 - به اسم خلیفه رسول الله مثل چنگیز رفتار كردند.

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 709 - تقدس قیام امام حسین (ع ) نسبت به سایر قیام ها

مى ,زیارت ,كه ,، ,هزار ,حضرت ,هنگامى كه ,او را ,تعلیم زیارت ,زیارت عاشورا ,این زیارت ,تعلیم زیارت عاشورا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مجله Jason's notes geojackfoci dialanglungport slimdaisuscha میم‌نوشت tinggalodiff تعمیرات یخچال وانواع کد خطای یخچال فصل ۷ رسانه بهنام بانی