محل تبلیغات شما
فضائل و سیره امام حسین (ع) :

794 - بى احترامى به تربت امام حسین (ع )

Image result for ‫عباس عزیزی   فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

794 - بى احترامى به تربت امام حسین (ع )(876)

موسى بن عبدالعزیز مى گوید: یوحنا (طبیب نصرانى ) به من گفت : تو را به حق پیغمبرت و دینت سوگند مى دهم كه بگویى این كیست كه مردم به زیارت قبر او مى روند؟ آیا او از اصحاب پیغمبر شما است ؟

گفتم : نه ، بلكه او امام حسین علیه السلام پسر دختر پیغمبر ما است . منظورت از این سوال چیست ؟

گفت : خبر شگفتى دارم و ادامه داد كه : یك شب شاپور، خادم رشید مرا احضار كرد، نزد او رفتم ، او مرا به خانه موسى بن عیس كه از خویشان خلیفه بود برد، دیدم موسى بى هوش در رختخواب خود افتاده و طشتى پیش روى او گذاشته اند كه تمام احشاء و امعاء او در آن ریخته بود.

شاپور از خادم موسى پرسید: این چه حال است كه براى موسى رخ داده ؟

خادم گفت :یك ساعت قبل حالش خوب و با خوشحالى نشسته بود و با ندیمان خود صحبت مى كرد! شخصى از بنى هاشم اینجا بود، گفت : من بیمارى سختى داشتم و با هر چه معالجه كردم مفید واقع نشد تا اینكه كاتب من گفت : از تربت امام حسین علیه السلام استفاده كنم ، این كار را كردم و شفا یافتم .

موسى گفت : از آن تربت چیزى نزد تو باقى مانده است ؟

گفت : بله ، شخصى را فرستاد و قدرى از آن تربت را كه باقى مانده بود آورد.

موسى آن را گرفت و از روى بى احترامى در نشیمنگاه خود داخل كرد!

در همان ساعت فریاد او بلند شد كه النار النار؛آتش ، آتش طشتى بیاورید، این طشت را آوردند و اینها امعاء و احشاء اوست كه از او خارج شده است !

ندیمانش متفرق شدند و مجلس سرور موسى به ماتم مبدل شد. شاپور به من گفت : بیا نگاه كن ، آیا تو مى توانى او را معالجه كنى ؟

من چراغ طلبیدم و آنچه در طشت بود به دقت نگاه كردم دیدم جگر، سپرز و شش و دلش همه از او خارج شده است ؟

زیارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت كن ، به درستى كه من چند چیز براى خواننده آن تضمین مى كنم :

1 - زیارتش قبول شود

2 - سعى و كوشش او مشكور باشد.

3 - حاجات او هر چه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد.

بعد فرمود: اى صفوان ! هرگاه حاجتى براى تو به سوى خداوند متعال روى داد، پس به وسیله این زیارت به سوى آن حضرت توجه كن از هرجا و مكانى كه هستى و این دعا را بخوان و حاجتت را از پروردگار خود بخواه كه برآورده مى شود و خداوند وعده خود را خلاف نخواهد كرد.

آرى ، هر كس حاجت بزرگى داشته باشد حوایج و خواسته هایش با چهل روز خواندن زیارت عاشورا برآورده مى شود. تجربه گواه هر عارف و عامى است كه ما در این جا نمونه هایى از حكایات را خواهیم آورد. (877)

------------------------------------------------------------------------------

876-شفاعت امام حسین علیه السلام ، ص 20.

877-وقایع الایام ، ج 2، ص 2.

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 711 - عنوان پاسدار، یادگار لحظه هاى حساس انقلاب

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 710 - به اسم خلیفه رسول الله مثل چنگیز رفتار كردند.

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 709 - تقدس قیام امام حسین (ع ) نسبت به سایر قیام ها

كه ,، ,امام ,موسى ,مى ,حسین ,امام حسین ,حسین ع ,بى احترامى ,تربت امام ,علیه السلام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کیمیا عاقبت nistnicnala سازه ایرانی انیمه سیتی گل لبخند Ora's site minredccomo righpendiubrit مدرسه شاد