محل تبلیغات شما
فضائل و سیره امام حسین (ع) :

798 - تسبیح با تربت امام حسین (ع )

Image result for ‫عباس عزیزی   فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

798 - تسبیح با تربت امام حسین (ع )

تسبیح فاطمه اهراء علیه السلام هدیه اى از طرف پدر بزرگوارش بود كه مستحب است بعد از نماز یا در وقت خواب خوانده شود.

دختر رسول خدا صلى الله علیه و آله كنار قبر عموى بزرگوارش جناب حمزه بن عبدالمطلب و از تربت شهید براى خود تسبیح درست كرد، اینها معنى دارد، یعنى چه ! خاك شهید محترم است قبر شهید محترم است ، من براى عبادت خدا كه مى خواهم اذكار خود را بشمارم نیازمند به سبحه اى (تسبیح )، چه فرقى مى كند دانه هاى تسبیح از سنگ باشد یا چوب یا خاك ، و از هر خاكى آدم بردارد، برداشته است ولى من این را از خاك تربت شهید بر مى دارم و این نوعى احترام به شهادت است ، نوعى به رسمیت شناختن قداست شهادت است ، تا آنكه بعد از شهادت وجود مقدس امام حسین علیه السلام ، خود به خود لقب سیدالشهداء از جناب حمزه گرفته شد و به نوه برادر بزرگوارش حسین بن على علیه السلام داده شده و بعد از آن دیگر اگر كسى بخواهد به خاك شهید تبرك بجوید از خاك حسین بن على علیه السلام تهیه مى كند.

------------------------------------------------------------------------------

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 711 - عنوان پاسدار، یادگار لحظه هاى حساس انقلاب

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 710 - به اسم خلیفه رسول الله مثل چنگیز رفتار كردند.

فضائل و سیره امام حسین (ع) : 709 - تقدس قیام امام حسین (ع ) نسبت به سایر قیام ها

حسین ,تسبیح ,امام ,، ,تربت ,علیه ,امام حسین ,حسین ع ,علیه السلام ,با تربت ,تربت امام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

inderchaubol هیپنوتیزم و چار دلشاد شرکت تعاونی چند منظوره بِر کبیر لیست پروژه های مهندسی نفت دانلود پروژه های دانشجویی (prozheoff) زرد نویس های یک من بدنسازی ♫♪˙❤‿❤˙♫♪ دابــل اس ♫♪˙❤‿❤˙♫♪ crazyfriendsforever buckchangoosi